6 faktů o Beetle GRC

on čtvrtek, 30 duben 2015. Posted in Zpravodaj, VW Beetle, Tuning

Po dvou letech v Global Rallycrossu (GRC) Volkswagen vylepšil závodního Brouka pro rok 2015. Přečtěte si 6 faktů o tomto motorsportu a Broukovi GRC.

1. 2015 Volkswagen Beetle GRC je ještě výkonnější

Minulý rok Volkswagen musel narychlo připravit Beetle GRC k závodění. Byl použit turbo motor o obsahu 1.6 litru. Tento rok měla automobilka více času na přípravu a zvolili tak dvoulitr s 533 koňskými silami. Ten operuje s šesti-stupňovou sekvenční převodovkou a náhonem na všechna čtyři kola. Údajně má mít zrychlení z nuly na sto za cca 2 sekundy!

volkswagen-beetle-grc-2014

2. Proč Volkswagen používa k závodění zrovna Brouka?

Jeden z hlavních důvodů je údajně ten, že Volkswagen Golf GTI je "příliš podobný ostatním autům," zatímco Brouk má svůj rozpoznatelný design a na první pohled tak dokáže lépe zaujmout a odlišit se od ostatních účastníků rally. V budoucnu ale není vyloučeno, že místo/vedle Brouka bude závodit právě Golf GTI, či Polo.

3. Závodní modely jsou velice blízko těm sériovým

Volkswagen při konstrukci GRC vozidel spolupracuje s Andretti Autosport, rally Beetle je však daleko blíže podobný sériovému modelu, než by se čekalo. Prý je to "jen klasický Beetle s lepším motorem, drobnými úpravami a závodními nálepkami."

volkswagen-beetle-grc-2014-2

4. Konstruktéři tráví více času tvorbou auta "tvrdším," než rychlejším

Jelikož je vítězství v Global Rallycrossu hodnoceno dle pozice vozidla a né času za kolo, jak je tomu u klasického rally, jízda se může stát více agresivní. Konstruktéři Volkswagenu tak dbají na odolnější konstrukci více, než na samotnou rychlost. Zpevňují nárazníky i celkovou konstrukci pro případné střetnutí s překážkami na trati.

5. GRC míří na nižší věkové skupiny, než ostatní motorsporty v USA

V roce 2015 je celkem 10 GRC závodů v 7 různých lokacích a každá se bude vysílat na NBC. Podle dat Volkswagenu je průběrný věk díváka 27 let a 70% z nich jsou muži. V porovnáním s takovým IndyCar (průměrný věk 38) nebo NASCAR (42) je tedy cílové publikum značně mladší.

scott-speed-vw-beetle-driver

6. Čekejte méně driftování

V minulých ročnících byli údajně řidiči až moc agresivní a téměř každou zatáčku projížděli takzvaným "driftem." To ovšem není zrovna nejrychlejší způsob jízdy a nyní by jezdci měli používat více precizní taktiku a strategickou jízdu, než tvořit "driftovací show."

volkswagen-beetle-grc-2014-4

Zdroj: automobilemag.com

Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek