Brouk poháněný sluncem a větrem

on pátek, 26 červen 2015. Posted in Zpravodaj, VW Beetle, Technika, Tuning

V dnešní době se stále testují nové obnovitelné/přírodní zdroje, které by snad v blízké budoucnosti mohly nahradit benzín. Jeden nigerijský muž na to jde po svém – na střechu starého Brouka přimontoval solární panely a do motoru přihodil několik větrných turbín. Díváme se na auto budoucnosti?

Střecha automobilu se skládá ze solárního panelu, který sbírá sluneční paprsky jak při jízdě, tak stání, a tuto energii převádí do uložistě v zadní části vozu. Přední kapota pod sebou zase ukrývá tři větrné turbíny, které převádí vzduch na větrnou energii, ukládanou v hlavní baterii. Poslední turbína je umístěna v zadní části vozu, kde chytá kolem proudící vzduch.

solarni-vw-brouk-2

Největší výzvou pro autora přestavby, Seguna Oyeyiola, prý bylo najít správné součástky a materiály a zároveň odolat škodolibým názorům, které tvrdily, že to je ztráta času.

Jeho vůz je nicméně plně pojízdný a Segun tak ulehčil matce přírodě a zároveň dokázal, že i v nedokonalých podmínkách je možné vymyslet alternativní způsob přepravy osob.

solarni-vw-brouk-3

solarni-vw-brouk

Níže naleznete animaci solárně-větrného mechanizmu, ukazující nabíjení baterie skrze několik turbín. Tak co myslíte, vážně je benzín tak nepostradatelná pohonná hmota?

Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek