Caractere Volkswagen Beetle 2012

on neděle, 29 červenec 2012. Posted in Zpravodaj, VW Beetle, Tuning

Uvedení modelu New Beetle, nástupce legendárního brouka, bylo pro automobilku Volkswagen ve své době šlápnutím vedle. Avšak loni byla představena jeho nová generace, která více než kdy dříve odkazuje na německou automobilovou legendu. Téměř okamžité reakce ze strany mnoha úpravců předznamenávají, že o modelový rok 2012 bude mezi tunery zájem. Svou troškou do mlýna přispěla také firma Caractere…
Nečekejte však nějakou zásadní překopávku. Sportovní potenciál z vozu vyzařuje již v jeho sériovém stavu, proto se u francouzského úpravce rozhodli tento charakter podtrhnout jen drobnými detaily. Ne nadarmo se přeci tato společnost jmenuje Caractere :) Ale zpět k věci… Tudíž žádný výrazný bodykit, ale pouze nové přítlačné křídlo na krátké splývavé zádi a dekorativní polepy. Ty boční s logem úpravce drží linii s bočními lištami, které mají evokovat stupačky původního brouka, a druhá sada polepů, jimiž jsou tzv. rychlé pruhy, se táhne od motorového víka přes střechu na víko zavazadlového prostoru.

Dalo by se říci, že v tomto případě skutečně tyto pruhy rychlými jsou, jelikož pod kapotou dusá početnější koňské stádo. Díky power kitu Caractere vzroste výkon motoru v závislosti na zvolené motorizaci v rozmezí 20 až 38 koní (15 až 28 kW) a točivý moment v rozmezí 35 až 60 Nm. Například nejvýkonnější dieselový motor 1,9 TDI (77 kW) dává po úpravě 135 koní (99 kW) a točivý moment povyskočí na 310 Nm. V případě nejmenší benzínové jednotky 1,2 TSI (77 kW) jsou výslednými hodnotami 125 koní (92 kW) a 210 Nm, nejsilnější benzínový motor 2,0 TFSI (147 kW) pak dosahuje výkonu 238 koní (175 kW) a točivého momentu 325 Nm. O zábavu tak bude jistě postaráno.

Úpravce posadil brouka na kola CW1, v jejichž případě může zákazník volit jak barevné provedení (stříbrná a grafitová varianta), tak jejich velikost. V nabídce jsou nejen 8“ široké osmnáctky, ale i o půl palce širší 19“ kola a pro fajnšmekry mají u Caractere připravena 20“ kola šíře 9“. Caractere uvede program pro novou generaci brouka na trh počátkem března, tudíž téměř současně s uvedením tohoto vozu na český trh (pozn. dle oficiálních informací má být Beetle 2012 uveden na český trh v průběhu letošního jara). Tudíž máte ještě pár dnů na pořízení většího prasátka, do něhož budete střádat další zlaťáky na úpravu svého, již objednaného Volkswagenu Beetle 2012.


Zdroj: www.tuningy.com

Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek