Policejní VW bugína z Arizony

on středa, 08 duben 2015. Posted in Zpravodaj, VW Beetle

Když se policejní náčelník Jim McGinley rozhodl postavit multi-účelové vozidlo, které by sloužilo jak pro policejní účely, tak pro zábavu, zvolil si klasického Brouka.

Úprava Brouků na bugíny (tzv. Baja Bugs) není žádný nový trend. Stačí si projet Google a najdete nespočet různých monster na velkých kolech s otevřenou konstrukcí a šílenými komponenty. Jedním z příznivců těchto off-roadových bestií je i Jim McGinley.

Ten si v roce 1976 pořídil první VW bugínu a od té doby jich vystřídal několik. Když byl McGinley v roce 2009 zvolen nejlepším policistou města El Centro, bylo jen otázkou času, kdy přijde s něčím zajímavým. Tak se stalo nedávno, když představil policejní bugínu, která má kombinovat vlastnosti pro policejní účely a zároveň protnout off-road komunitu a občany města El Centro.

Na výrobu auta nebyly použity žádné státní peníze – vše zafinancoval sám McGinley. Ten si za 200 dolarů koupil starého Brouka z roku 1968, kterého rychle "svlékl" a začal upravovat. Je veřejně známo, že McGinley je fanoušek Volkswagenu a závodění jako takového a místní tak tento nápad na neobyčejné policejní vozidlo nijak nepřekvapil.

Ačkoli se zatím policejní bugína nezúčastnila žádného oficiálního závodu, můžete ji spatřit na mnoha akcích, jako jsou přehlídky, školní události a podobně. Samozřejmě také plní účel policejního vozu, takže pokud máte v plánu nelegálně závodit někde v arizonské oblasti Superstition Mountain, připravte se na blikající modrá světla, která vás budou neúnavně pronásledovat kamkoliv, bez ohledu na terén.

baja brouk 4

baja brouk 5

baja brouk 2 baja brouk 2 1

baja brouk 3

Zdroj/source: hotvws.com

Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek