VW Beetle R-line

on pátek, 15 červen 2012. Posted in Zpravodaj, VW Beetle

Letos od podzimu by měl nabídnout Volkswagen „sportovní“ balíčky R-Line pro nový Beetle a Passat v obou karosářských verzích.
Výrazivem „sport“ a „sportlich“ se to v tiskové zprávě věnované nové doplňkové výbavě pro Brouka a Passat hemží jako v přímém přenosu z olympiády. Sportovní je volant, sedačky, nárazníky, prostě skoro všechno, jen ne úpravy na motoru, převodovce nebo brzdách, které by jej k onomu zprofanovanému výrazu asi přiblížily o něco více. Vše je tedy v rámci dnešní automobilové doktríny v naprostém pořádku.

Volkswagen ve svých přesvědčovacích metodách o sportovnosti není osamocen. Audi má S-line, BMW M paket, Mercedes balíčky AMG, a tak si VW už před nějakou dobou zřídilo ochrannou známku R-line. Nově se objevuje společně s motory 1,4 TSI a výkonem 160 koní a 2,0 TSI s 200 koňmi u Beetlu Sport (to není jízlivá poznámka, ale stupeň výbavy).

R-line se, podobně jako u dalších Volkswagenů, separuje na exteriérové a interiérové doplňky, přičemž prvky pro kabinu lze mít až po objednávce vnějších komponentů. Pro Beetle tak můžete získat R-volant a R-sedačky s lepším bočním vedením (potažené buď kůží, nebo mikrovláknem) až poté, co si připlatíte za nové R-nárazníky, vnější zpětná zrcátka lakovaná v barvě karoserie a znáčky „R-line“ nalepené pod A sloupky. Zákazník pak má možnost dokončit své dílo osmnáctkami „Twister" s pneumatikami o rozměru 235/45 R18 anebo devatenáctkami „Tornado" na gumách 235/40 R19.

Pro Passat a Passat Variant se podmínky v zásadě nemění, jen k nim máte o palec menší kola (sedmnáctky a osmnáctky), logo R-line naroubované na masce chladiče a VW si přeje, aby se sportovní paket zařadil mezi verze Comfortline a Highline, ačkoli bude dostupný pro všechny modely. Ani zde nechybí sportovní R-nárazníky, náznak difuzoru, odtrhová hrana na víku zavazadlového prostoru a jako bonus snížení podvozku o 15 mm, které se ale netýká vozů vybavených adaptivními tlumiči.

S detaily do kabiny je to skoro jako přes kopírák to samé co u Beetlu, akorát v Passatech můžete mít ještě nerezové pedály a nástupní lišty hádejte s jakým nápisem.

Protože o zavedení paketu R-line od podzimu se píše pouze v případě VW Beetle, předpokládáme, že u Passatu začnou objednávky v jiném termínu. Volkswagen ale jaksi neuvedl, kdy konkrétně.

Zdroj: http://www.autoforum.cz
Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek