Recenze na loňský 14. mezinárodního sraz New Beetle a Beetle clubu

on čtvrtek, 11 únor 2016. Posted in Zpravodaj, Aktuality klubu NBC


Světoznámé lázeňské město Karlovy Vary přivítalo účastníky 14. mezinárodního srazu New Beetle a Beetle clubu. Recenzi na tento sraz, který se uskutečnil 5. - 6. 9. 2015, a to ve znamení "Mrazíka", naleznete v článku.

Karlovy Vary leží v západní části ČR na soutoku řek Ohře a Teplé. 120km od Prahy, n. výš. 447 m.n.m. Legendy praví, že Karlovy Vary založil Karel IV., kdy se svojí družinou nedaleko Lokte mezi Krušnými horami a Slavkovským lesem lovil zvěř. Postřeleného jelena dohledával pes, který spadl do tůně horké vody. Tuto vodu se rozhodli ochutnat a zjistili, že pomáhá léčit zdravotní neduhy. Karel IV. nechal kolem horkého pramene vystavět město původně zvané „Horké lázně u Lokte“.

5. září 2016 se na půdě autosalonu Car Point sjelo 41 vozů Volkswagen Beetlů, New Beetlů za doprovodu vzduchem chlazeného brouka, cabrioleta a busíka Bulli T2. Broukaři přijížděli z Čech, Slovenska, Švýcarska, ale také blízkého Německa /ježibaba z Berlína – Evelína Remeš se svojí sestrou Lucií/.

Téma bylo velkolepé, jak jinak na Karlovy Vary, než ruský „Mrazík“. Akce začala spanilou jízdou městem přes lázeňskou zónu, Moskevskou ulicí na Krále Jiřího, kde nám byl na dosah skvostný, ruský, pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla, dále ulicí Sadovou, Zahradní, I. P. Pavlova okolo věhlasného hotelu Thermal /centrum mezinárodního filmového festivalu, nejvyšší budova města – 65m/, dále na Vyhlídku a do parkovacího domu u Imperiálu.

Kolemjdoucí mávali, auta troubila. Městskou lanovkou jsme sjeli na Divadelní náměstí, kde vypuklo pozdvižení. Náš průvod v převlecích Mrazíků, Marfušek, Nastěnek, ježibab, loupežníků a dědečka Hříbečka se vydal na promenádu.

Nejteplejší pramen Vřídlo 72°C a ostatních 12 pramenů jsme ochutnávali z porcelánových pítek ve tvaru brouka-beetla různé barvy. U kostela sv. Máří Magdaleny /nejstarší a nejcennější památka v K.V./ udělali společné foto a korzovali podél břehu říčky Teplá k Thermalu, na Mlýnskou a Tržní kolonádu.

V našich kostýmech jsme byli středem pozornosti lázeňských hostů z Ruska i Japonska. Fotoaparáty cvakaly jak ve dnech filmového festivalu, a tak jsme sotva stihli oběd a ubytování na nedaleké Vítkově hoře. Při vjezdu do areálu nás v březovém háji, mezi chatkami a hotelem, u chaloupky dědečka Mrazíka, vítala Nastěnka a zvala na teplý boršč a palačinky.

Odpoledne spanilá jízda pokračovala do Doubí na Zámeček. Renesanční a poté barokní zámek stojí na místě hradu ze 14. století. Dnes je to jediný Vánoční dům s celoročním provozem v ČR, a v druhé polovině objektu jedinečná výstava plyšových medvědů /sbírka sčítá 3000 ks/. U silnice nás vítali dva medvědi, na parkovišti starý oranžový brouk. V nebeské kavárně jsme neodolali malému občerstvení /káva, vánoční cukroví/.

Počasí docela přálo, a tak při návratu na Vítkovu horu nás uchvátil výhled na údolí Karlových Varů, v pozadí Krušné hory. „Krásná panoramata“.

V soutěži o nejhezčího brouka vyhráli:

1. místo - loupežníci - Kopejskovi 
2. místo - Kuno Múller (Německo)
3. místo - Ivánek a Nastěnka se saněmi (děti Novotných)

o nejlepší kostým vyhráli:

1. místo - Marfuša - Lenka Bečičková
2. místo - čarodějnice - Laco (Slovensko)
3. místo - loupežníci - Kopejskovi

Výherní poháry byly na nějaký čas uloženy v podzemí města a jsou obaleny karlovarským vřídlovcem. Ve večerních hodinách za účasti nás broučkařů byli oddáni novomanželé Zubovi – Pavla a Jan. Oddávající byla úžasná ježibaba „Laco“ ze slovenského Martin. Svatební dort v podobě Beetla nevěstu a ženicha překvapil. Druhý den jsme si snídani zpestřili svatební luxusní tombolou. 

V neděli odpoledne jsme navštívili blízký hrad Loket. (Ti co odjížděli domů později). 

Víkendový lázeňský sraz se vydařil, byl opět SUPER! Budeme dlouho vzpomínat! Kdo nedorazil o hodně přišel, ale na dalším setkání se může z vyprávění ještě něco dovědět. Těšíme se na další sraz, hlavně na vás příznivce Beetlů a vaše brouky.

Pro více fotografií z tohoto srazu přejděte na clubový facebook zde.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek