Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: E85

E85 10 roků 11 měsíců ago #15238

  • jezevec
  • Avatar uživatele jezevec
Ahoj, zkoušel někdo z vás tankovat do brouka palivo E85? Některým autům to nevadí, některým jo, tak bych rád znal zkušenosti, než to tam případně natankuju :-) Díky předem za odpověď.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

E85 10 roků 11 měsíců ago #15243

  • Johnny
  • Avatar uživatele Johnny
Sorry, ale raději bych to tam netankoval, je nutná přestavba.

Info z webu astes.cz:

Ethanol E85 - směs ropného benzínu a až 85% bio-ethanolu.
finanční úspora
zvýšení výkonu o 10-15%
levný provoz
nízká pořizovací cena
bez nutnosti přídavné nádrže
rychlá montáž
snížení emisí CO2 až o 70% (vozidlo po úpravě odpovídá normě EURO4)
Ethanol E85 je možné mísit s dosavadním klasickým ropným benzínem
možnost jezit do podzemních garáží
po montáži není již potřeba žádný pravidelný servis vozidla
Vlastnosti E85
má jiné fyzikální a chemické vlastnosti než benzín, jeho chování ve spalovacím prostoru je od benzínu odlišné - dodá vhodně upravenému motoru sice větší výkon, hoří ale pomaleji a studeněji. E85 má oktanové číslo 101 a více, ve správných podmínkách je tím schopen většího výkonu. Nedochází k žádnému poškození motoru - naopak, díky neropnému původu paliva a jeho čistícím vlastnostem je motor a olej čistší a méně zakarbonovaný.
Úprava na E85
Dochází k úpravě délky vstřiku paliva do válců zabudováním pomocné řídící jednotky vstřikování. Je možné tankovat současně benzín a ethanol, nainstalovaná řídící jednotka si automaticky obstará výběr směsy. Samozřejmostí je možnost jednoduchého vypnutí řídící jednotky, kdy nedojde k žádnému poškození původní palivové soustavy vozu.
Ovlivnění spotřeby
Přechodem na E85 může dojít k výrazně nižším nákladům na provoz vašeho vozidla. Proto doporučujeme instalaci vzduchového filtru s větším průtokem vzduchu např. KW, GREEN a dále pro lepší spalování směsi využití zapalovacích svíček BOSCH platin LPG. Jedná se o investici na dlouhou dobu, cca. 80 – 100 000 km.
Jednotlivé sady E85 pro přestavbu
Systém je vhodný pro všechny typy vstřikování (jedno- i vícebodové, pro všechny motory - od jednoválců (motocykly, lodě, tříkolky) po 8- válce. Rekalibrační jednotky podporují studený start - v závislosti na možnostech vozu a kvalitě paliva. Instalace spočívá v přidání řídící jednotky na prodloužení vstřiku v motoru. Nedochází k žádnému zásahu do řídící jednotky vozidla.
Jsme jediná firma v ČR, která garantuje start od +100 do -30 °C. Na toto je podstatné brát ohled, protože na trhu se vyskytuje převaha ethanolových jednotek, které neumožňuji start motoru při teplotách nižších pod +10°C. Naše jednotky jsou zcela programovatelné a je možné je upravit na jakékoliv auto, samozřejmostí je i instalace do motoru s turbem či kompresorem.
Pořizovací cena
Cena jednotlivých instalačních sad E85 se pohybuje v závislosti na typu upravovaného vozidla.
Rozdíly určuje počet válců motoru a konektor vstřiku paliva. Cena sady pro přechod na E85 se pohybuje již od 7000 Kč (u čtyřválcového motoru).
Dále je nutné počítat s poplatkem za odbornou instalaci ve výši od 500-2000,- Kč podle daného auta .
POZOR!!!
Rádi vyhovíme každému zákazníkovi a jsme ochotni po domluvě provést přestavbu i na místě Vámi určeném.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: E85 9 roků 2 měsíců ago #42060

  • Mara1985
  • Avatar uživatele Mara1985
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 10
  • Karma: 0
Jo já jezdím na ethanol už víc jak dva roky a auto jezdí dobře i bez přestavby jenom v zimě je to horší než se zahřeje cuká a taky nehce nastartovat ale vždy nastartovalo tak bych v zimě doporučil bud přitankovat čistý benzín a nebo v tomto období jezdit jen na benzín jinak s tím nemám žádný vetší problém mám 2.0l 85 kW.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.418 sekund