Koncept New Beetle Ragster

0.0/5 hodnocení (0 voleb)

Originální modely New Beetle v uzavřeném provedení i jako otevřené kabriolety jsou už řadu let pokládány za jeden z nejlepších příkladů moderního automobilového designu, který míří za horizont budoucnosti. Studie New Beetle Ragster, kterou Volkswagen ve světové premiéře představil na autosalonu v americkém Detroitu, dokládá, že potenciál stylistů automobilky ani samotného modelu New Beetle není zdaleka vyčerpán.


Nejcharakterističtějším designerským rysem konceptu Ragster, který vychází z kabrioletu New Beetle Cabrio, je jeho výrazně snížená střecha se skládacím textilním dílem. Konstruktéři zkrátili A-sloupky asi o 90 mm a vytvořili speciální zpevněnou strukturu ve tvaru písmene „U“, která tvoří rám textilní shrnovací střechy. Výsledkem je unikátní silueta studie Ragster, která okamžitě vyvolá asociaci se známými americkými prototypy „Hot Rod“, což byl jeden z hlavních záměrů návrhářů.


Zcela nově řešená střecha ovšem není jedinou designerskou změnou konceptu Ragster. Nově řešené jsou totiž i nárazníky, blatníky v oblasti podběhů kol, světlomety i koncová světla, pověstnou třešničkou na lákavém designerském dortu jsou originální devatenáctipalcová kola s extrémně nízkoprofilovými sportovními pneumatikami.


Výrazné změny prodělal i interiér, kterému vévodí anatomicky tvarovaná sedadla a sportovní volant s tlačítkem spouštěče motoru po pravé straně a ovladači po levé straně. Nově řešená je také středová konzole i čistě řešený zavazadlový prostor.


Ragster je výstavní studií a je zatím zbytečné bavit se o jeho pohonu, nicméně člověk nemusí být velký znalec, aby si pod jeho kapotou dokázal dobře představit některý z výkonných zážehových či vznětových agregátů automobilky Volkswagen. Zatím totiž není jasné ani to, zda Ragster se z fáze výstavního prototypu dostane do sériové výroby, nicméně u studií automobilky Volkswagen vždy platilo: Vše je možné! Tím spíš, že New Beetle se ještě jako koncept objevil před lety také v Detroitu a zanedlouho poté bylo rozhodnuto o jeho sériové výrobě…