12. mezinárodní sraz New Beetle a Beetle klubu v ČR - Telč (okr. Jihlava), 30-31.8.2014

on středa, 17 září 2014. Posted in Zpravodaj, Aktuality klubu NBC

Nepsaná, ale striktně dodržovaná klubová srazová pravidla klubu praví, že jeden oficiální sraz se koná v mateřských Habrovanech na Vyškovsku a druhý oficiální sraz se koná "někde". Tento rok rozhodnutí o "někde" padlo na město Telč, protože již v loňském roce se členové klubu bydlící v okolí Telče projevili jako velmi schopní při organizaci malého doplňkového srazu.

telc-1

A tak se poslední prázdninový víkend město Telč, renezanční perla zapsaná v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, stalo hostitelem 12. mezinárodního setkání majitelů vozů VW New Beetle a The Beetle. Na rozlehlé náměstí, jehož historie sahá do roku 1099, ale největší rozkvět městu a náměstí zajistil až v 16. století šlechtic a humanista Zachariáš z Hradce, se přijely představit beetly z Čech, Moravy, Slezska, Slovenska a Švýcarska. Předvedly se New Beetly sedan i cabrio v různých úpravách a provedeních, přijel se ukázat i jeden starý Brouk a nechyběli zástupci nových modelů The Beetle.

telc-2

 

telc-3

Jako třešnička na dortu se představil Volkswagen Beetle v limitované edici GSR čítající pouhých 3500 exemplářů, který mimo to, že má pod kapotou přeplňované dvoulitrové TSI, které má proti standardní verzi výkon zvýšený ze 147 na 155 kW, a je vybaven automatickou dvouspojkovou převodovku DSG, si umí sám zapnout světla, když se setmí, a sám si spustí stěrače, když začne pršet. The Beetla GSR pro tuto akci laskavě zapůjčil importér VW z Prahy.

telc-4

telc-5

K vidění tedy byly různé modely brouků od roku výroby 1998 až po žhavou současnost a na několik hodin slunečného sobotního dne okrášlily už tak krásné telčské náměstí v počtu rekordním - 39 kousků. Když se na náměstí auta předváděla za velké pozornosti turistů i místních obyvatel a několika novomanželských párů, které doslova stály frontu a čekaly na možnost se u Beetlů vyfotit, majitelé vozů využili volný čas k prohlídce telčského zámku a zámeckých zahrad. V půl třetí odpoledne brouci opustili náměstí a vyjeli spanilou jízdou směrem Dačice, Nová Říše a pak dál do Bohuslavic do Hospodářského dvora, kde účastníci srazu byli ubytováni. Po celé trase na ně čekal bohatý program, který organizátoři připravili mimořádně pestrý a náročný. Broukaři navštívili keramickou dílnu, kde se seznámili s výrobou novoříšské keramiky, prohlédli si opatský kostel svatého Petra a Pavla, vyslechli si přednášku o historii kláštera premonstrátů a posledním bodem programu byla návštěva palírny s ochutnávkou lihovin, která se odehrála samozřejmě již bez aut.

telc-6

Jak již bylo v úvodu uvedeno, že Beetle klub má svá pravidla, tak dalším milým a příjemným pravidlem je, že pro každý sraz je vyhlašováno speciální párty téma. V minulosti srazy beetlů proběhly na téma hippies nebo film a komiks, pro setkání v historické Telči sáhli organizátoři hlouběji do minulosti a stanovili pro telčský sraz téma 20.-30. léta, respektive "klobouky". Členové klubu toto pravidlo vždy pojmou vkusně a i v Telči mnozí vyzdobili svá auta i sebe, převlékli se za elegantní pány a paní továrníkovy, šarmantní dámy z lepší společnosti a všichni byli tak krásní, že by i Cocco Chanel byla spokojená. Od daného tématu se odvíjí volba nejkrásnějšího brouka a nejstylovější posádky. V Telči hlasování skončilo s těmito výsledky: Na prvním místě se umístil černý nový The Beetle s kloboukem a mašlí, o druhé místo se stejným počtem hlasů se podělili Beetle Herbie ze Švýcarska a červený New Beetle Cabrio manželů Novotných, který byl vystrojen ve svatebním, třetí místo získal béžový New Beetle Cabrio majitelky Gabriely.

telc-7

telc-8

Klubová sezona 2014 je uzavřena, nezbývá tedy nic jiného, než se těšit na sezónu 2015, na sraz v Habrovanech, který je plánován na sobotu 9. května 2015. Tématem pro sraz bylo na klubové schůzi demokraticky vybráno téma "Naše mládí". Těšíme se na Vás!

telc-9

Další fotografie naleznete zde: www.facebook.com/media/set/?set=a.10152660927204654.1073741849.286432069653

BeetleClub.CZ ( www.beetleclub.cz ) Text: Tanja, Foto: Monika Jirků, Miroslav Presl, Markéta Holá a další.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.


Anti-spam: dokončete obrázek